Firestorm Armada - Dindrenzi Federation

Dalším mým projektem jsou modely do hry

Firestorm Armada

Hra Firestorm Armada je dílem britských Spartan Games. Jde o strategii, kde hráč ovládá jednotky složené z futuristických kosmických lodí. Vše jsou velmi pěkné miniatury (často větší, než by člověk čekal), fluffově zasazené do daleké budoucnosti.

Modely jsou všechny téměř složené, nejedná se o žádnou velkou modelařinu. Složení modelu zabere pouze několik minut.Úplně první frakcí do které jsem se pustil je

Dindrenzi Federation


  Ti z lidí, kteří prozkoumali a kolonizovali vnější oblasti, byli nezávislé osoby silné vůle. S civilními loděmi vybojovali zoufalé bitvy, když nesli nápor prvního kontaktu s mimozemskými rasami. Politika opatrnosti se z jednacích sálů daleké země změnila zde na okraji ve zbytečné ztráty na lidských životech. Tyto konflikty trvale poznamenaly postoje kolonistů. 

 Časem se z kolonií na vnějším okraji staly nejproduktivnější a nejdynamičtější světy v rámci Charty Terranských Planet. Tváří v tvář rostoucímu nedostatku surovin na domácích světech a s obavou z vlivu nových kolonií vytvořila země Terranské Společenství. S umístěním řídícího orgánu na jednu z nejstarších planet bylo Společenství jasným pokusem o ovládnutí okrajových světů. Frustrace narůstala a díky přehnaným daním, clům, tarifům a přepravním poplatkům to bylo čím dál tím víc zřejmé. 
Tyranii se odvážil postavit pouze jeden člověk. Ignatius Rense, planetární guvernér na Darmosu, jasně viděl záměr Země. Zavedl vlastní soustavu poplatků a cel na přepravu pocházející z jádra a doufal, že tak Zemi donutí k dialogu. Bohužel neteční vůdcové Společenství k tomu neviděli důvod a následovalo téměř století válečných konfliktů.

Nakonec si okrajové světy, z velké části díky obětem rodiny Rense, získaly svou nezávislost. Na počest rodiny Rense přijal tento nový hvězdný národ název Dindrenzi, doslova "pocházející z Rense", přeloženo z Ignatiovy rodné řeči. K posílení vlastního postavení přijali neochotně Dindrenzi do své legislativy ostatní mimozemské národy pocházející z okraje, ve snaze vytvořit silnější, jednotný národ. Ale tato mladá federace stále nebyla před Zemí v bezpečí.

Více informací o Dindrenzi Federation najdete na stránkách Spartan Games
Text čerpán ze stránek infinityhry.cz
Pokud se vám líbí můžete ohodnotit zde 
Dindrenzi Federation Combined Fleet - 89th "Marcus's anger"


2 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. polystyrene balls
   vallejo white stone 26.211
   airbrush and drybrush

   very easy and quick ;)

   Vymazat